Je potrebná diéta, keď 4,5-ročné dieťa má pozitívne Anti Milk IgG a IgA?

Zodpovedané
17. feb 2023

Dobrý deň,

v rámci krvných testov u alergológa 4,5-ročnej dcére vyšli hodnoty Anti Milk IgG viac ako 100 a Anti Milk IgA 28. Plus na výsledkovom liste vidím ako pozitívne aj Anti sója IgA a Anti laktóza IgG a IgA, dokonca aj pri DAO je pravdepodobnosť vysoká. Pani alergologička však povedala, že výsledky sú v poriadku. Tieto hodnoty vraj môžu byť takéto vysoké u deti v predškolskom veku a to neznamená, že by mala držať diétu. Overovala som si to dvakrát, lebo sa mi to nepozdávalo. Tvrdila mi, že aj jej dcéra mala v tomto veku takéto hodnoty, ale v pohode pila mlieko a je to v poriadku. Opakovane sa vyjadrila, že nemáme držať vôbec žiadnu diétu.

K alergológovi sme išli, lebo dcéra má od malička ekzém a minule leto mala aj alergie. Plus posledné 2 - 3 mesiace kašeľ, ktorý sa objaví sem tam a nevieme zistiť príčinu.

Môžete ma uistiť, že nie je potrebná diéta?

Ďakujem

Dobrý deň,

niektorí lekári neakceptujú tento typ protilátok. Nerozumiem prečo teda tento výsledok sa vôbec riešil 🙂

Určite môžeme IgG považovať za poukázanie na to, že imuntiný systém bojuje proti týmto konkrétnym potravinám. Nie sú to alergie ale intolerancie, ktoré vznikajú na základe syndrómu priepustnosti čreva. Tento syndróm súvisi so stavom revného biómu, kedy probiotické baktérie sú v oslabení a neprodukujú dostatok hlienu aby chránil stenu čreva. Črevo sa tak stáva priepustným. Baktérie sú v oslabení, preto lebo patogény konzumujú zvyšky nestrávených potravín a premnožujú sa. Tento stav sa nazýva disbióza. Často sa prejavuje vo forme ekzému.

Skúste naštíviť gastro a testovať laktózovú intoleranciu a celiakiu. Taktiež budete mať ďalší názor odborníka na výsledky.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/