Je potrebné vyradiť potraviny pri pozitívnom výsledku na kravské mlieko, keď je dieťa bez ťažkostí?

Zodpovedané
22. máj 2024

Dobrý deň,

2-ročnej dcére vyšla pozitívne intolerancia na kravské mlieko IgG a kazeín IgG. Nemá žiadne ťažkosti po konzumáciu potravín.

Je dobré vyradiť dané potraviny, alebo to nie je potrebné?

Mohlo by to súvisieť s oneskoreným vývinom - reč a komunikácia celkovo?

Ďakujem

Dobrý deň,

v takomto prípade sa pýtam dve veci:

  • Prečo teda toto vyšetrenie bolo podstúpené, keď nemá ťažkosti?
  • Bola vyšetrená aj laktźová intolerancia alebo hodnoty IgA proti kazeín a kravské mlieko?

Ak máte pocit s oneskoreným vývinom komunikácie, bolo by možno dobré vylúčiť autistické spektrum. Toto berte prosím iba ako tip, pretože ak nemáte správu od logopéda, môže byť hodnotenie reči subjektívne. Píšem to však preto, lebo u detí s autizmom sú takéto výsledky na KM časté.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/