Je pri intolerancii na vajcia nutné riešiť na zložení potravín aj poznámku, že môže obsahovať vajcia?

Zodpovedané
22. sep 2022

Dobrý deň,

mám intoleranciu na vajcia.

Treba riešiť na zložení potravín aj poznámku "môže obsahovať vajcia", alebo v prípade intolerancie toto riešiť netreba?

Vyšlo mi to na st. 3. 40.06.

Ďakujem

Dobrý deň,

pri intolerancii to nie je až také podstatné ako pri alergii, pretože pri alergiii horzi anafylaxia.

Ak sa dočítate na obale že môže obsahovať vajcia, výrobca tým upozorňuje na fakt, že v danej výrobe spracováva aj výrobky s obsahom vajec. Preto nezaručuje za kontamináciu ľudským faktorom alebo vzduchom.

Existujú výroby, ktoré sú zamerané čisto na veganské výrobky alebo bezlepkové a vtedy nemusí výrobca uvádzať takú vetu ako - Môže obsahovať stopy....

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/