Je výsledok HIT ovplyvnený aj veľkým stresom syna z odberu krvi?

Zodpovedané
5. apr 2022

Dobrý deň,

prišli nám výsledky nášho trojročného syna. Termín u lekárky máme až o mesiac.

Anti-milk IgG 36,72
Anti- milk IgA 4,06
Anti endomyzium IgA EMA neg.

Nižšie pri kravskom mlieku (kde sú aj iné alergie) je uvedené <o,35(0).

Podľa záverov v správe má možnú histamínovú intoleranciu (Dao kvantita 9,341 a funkcia 7,2. O mlieku sa nič nepíše.

Je výsledok HIT ovplyvnený aj veľkým stresom syna z odberu krvi?

Veľmi zle prežíva odber. Boli sme tam asi 40 minút, nevedeli mu trafiť žilu.

Môže byť DAO ovplyvnené aj prekonaním mononukleózy?

Syn má niektoré príznaky HIT - svrbenie tela, vyrážky, zápchu, neprimeranú reakciu po uštipnutí komárom.

Ďakujem

Dobrý deň,

výsledky už máte asi interpretované.

Anti-milk IgG 36,72 - pozitívna intolerancia mlieka. Je bežné, že následkom nestrávania mliečnych zložiek dochádza k zápalu v črevnej stene. Zápal znamená oslabenie, alebo disfunkcia buniek v tenkom čreve. Preto niektoré funkcie - ako je produkcia DAO (enzým diamooxidáza, ktorý štiepi histamín) klesá a histamín ostáva ako odpad metabolizmu v krvi.

Ak budete dodržiavať diétu bez mliečnych zložiek a dbať na protizápalovú, nízkotukovú, bezvyškovú a domácu stravu, enzýmy sa obnovia a zápal sa stabilzuje. Dôsledkom toho zmizne aj histamínová intolerancia.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/