Má naša dcérka alergiu na niektorú zložku mlieka?

Zodpovedané
3. máj 2022

Dobrý deň,

3,5 ročná dcérka mala minulý rok v lete hlienovité kašovité stolice. Bolo to v období zmrzlín a mne sa zdalo, že to má zo zmrzliny. Trvalo to asi 4 mesiace kým sme sa dostali na gastro. Výsledky prikladám v prílohe.

Dcérka mala v škôlke bezlaktózovú diétu. Doma papala syry a jogurty a používali sme bezlaktózové mlieko. Stolica bola bez hlienu, konzistencia bola tiež v poriadku. Po poslednom vyšetrení, keď pán doktor kázal zaradiť opäť mlieko dcérke sa objavil ekzém na bruchu. Sťažuje sa na bolesti bruška, ktoré po vyprázdnení vymiznú. Stolica zvláštne zapácha.

Aké sú výsledky mojej dcérky?

Je možné, aby mala alergiu na nejakú inú zložku mlieka?

Ďakujem

Dobrý deň,

alergiu na mlieko vo výsledkoch nevidím potvrdenú, ale v diagnózach máte napísanú intoleranciu laktózy. Ak ste mali test na laktźovú intoleranciu pozitívny ťažkosti budú vyplývať z tejto diagnózy.

Ak vám lekár kázal zaradiť mlieko naspäť do stravy, je dobré vedieť aký mal na to dôvod. Orientujte sa podľa testov a prejavov a so zaradením mliečnychvýrobkov počkajte. Ako prvé skúšajte kyslomliečne výrobky, resp. výrobky s nízkym obsahom laktózy.

Podávajte probiotiká s obsahom lactobacillus a bifidus.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/