Má syn na základe výsledkov dodržiavať HIT diétu?

Zodpovedané
26. jan 2023

Dobrý deň,

vo výsledkoch z krvi môjho dieťaťa bola uvedená hodnota DAO KVANTITA - 2.37. Syn dýcha ústami, má opuch nosa. Na ORL nám povedali, že je to alergického pôvodu, aby sme riešili odbery u pediatra.

Dýchanie ústami začalo po prekonaní ťažšieho vírusového ochorenia v októbri 2022 a odvtedy pretrváva. Neliečil sa, iba som mu čistila nos a podávala Fenistil kvapky. Bez úspechu. Výsledky z výteru nosa má negatívne. Výsledky z krvi má taktiež v poriadku, okrem hodnoty diaminooxidázy (kvantity), ktorá je 2.37 kIU/1. Pediater sa vyjadril, že to riešiť netreba.

Je to v poriadku a nemá dodržiavať HIT diétu?

Môže ísť o prechodný stav?

Ďakujem

Dobrý deň,

chronicky opuchnutá sliznica nosa môže súvisieť s reakciou imunity.

Neviete na čo má alergiu? Nie sú to roztoče alebo plesne?

Vírusové ochorenie mohlo spôsobiť, resp. vyvolať alergiu ak je v rodinnej anamnéze alergia.
Potraviny, ktoré patria medzi hlavné alergény - resp. tie, ktoré obsahujú najviac histamínu môžete skúsiť obmedziť najmä tých prvých 10, čo sú uvedené v tabuľkách.

Ak by ste mali pocit, že to spôsobuje nejaká základná potravina ako je pšenica alebo mlieko, tak vždy choďte cestou eliminácie. 3 dni vyraďte potravinu z jedálnička a pozorujte, či sa stav zlepší.

Stav môžete podporiť aj probiotikami.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/