Má význam spraviť test na potravinovú intoleranciu?

Zodpovedané
17. máj 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom mojich výsledkov. Funkcia sa neukazuje. Príznaky: mám kyselina, nadúvanie.

Diaminooxidáza (kvantita) 9.07 kIU/l

<3 vysoká pravdepodobnosť HIT

3-10 zvýšená pravdepodobnosť HIT
>
10 nízka pravdepodobnosť HIT

Diaminooxidáza (funkcia) 11.80 kIU/l

<3 vysoká pravdepodobnosť HIT

3-10 zvýšená pravdepodobnosť HIT

>10 nízka pravdepodobnosť HIT

Má význam v mojom prípade spraviť test na potravinovú intoleranciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa výsledkov DAO zo séra môžeme povedať, že sa Vás problém s HIT netýka. Aj keď testovanie z krvi je veľmi nerelevantné, pretože závisí od metabolických pochodov a toho čo ste práve konzumovali. Relevantný výsledok získame z histológického odberu z dvanástnika.

Potravinové intolerancie prostredníctvom multipotravinového testu IgG Vás môžu dosť zmiasť. Vedecké štúdie neodporúčajú testovať IgG protílátky na konkrétne potraviny. Tento výsledok sa nepodarilo zatiaľ pokladať za spoľahlivý.

V databázach nájdeme viacero štúdií, ktoré testovali dve skupiny ľudí. Prvá skupina, ktorá nemala žiadne klinické prejavy a druhá, ktorá vykazovala klinické prejavy potravinových intolerancií. Obe skupiny mali pozitívne IgG potravinové testy na rôzne potraviny.
Nedá sa preto povedať, že výsledok ukáže, ktoré potraviny imunitný systémo odmieta.

Bolo by dobré, keby ste mi napísali aké máte klinické prejavy a skúsim Vás nasmerovať na potrebné vyšetrenia a odhalenie príčiny.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/