Má zmysel držať diétu, keď dcére vyšla intolerancia mliečnej laktózy, ale nemá žiadne príznaky?

Zodpovedané
23. máj 2022

Dobrý deň,

2,5 ročnej dcére bola náhodne zistená intolerancia mliečnej laktózy ako samoplatca len v laboratóriu IgA 3,4, IgG 2,7. Nemá žiadne problémy.

Má zmysel držať diétu?

Môžu sa jej pri nedodržiavaní diéty neskôr objaviť problémy?

Ak diétu, tak máme vylúčiť iba mlieko?

Neviem ako postupovať, lebo iní sa riadia podľa príznakov.

Mám jej dať vyšetriť aj alergiu na kravské mlieko?

Ďakujem

Dobrý deň,

na Vašom mieste by som postupovala takto:

Dala by som vyšetriť intoleranciu a alergiu na mliečne bielkoviny. V prípade negatívneho výsledku by som držala bezlaktózovú diétu. Teda nahradila by som mliečne potraviny bezlaktózovými dovtedy kým nebude schopná z hľadiska veku absolvovať výdychový test.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/