Mala by som na základe mojich výsledkov držať diétu?

Zodpovedané
5. dec 2023

Dobry deň,

rada by som sa poradila ohľadom mojich výsledkov.

Diaminooxidácia - kvantita - 10,87 KIU/L.
Diaminooxidácia - funkcia - 11,80 KIU/L.

Mala som vyrážky, ktoré sa mi po jedle objavili a za hodinku už zmizli. Dala som si spraviť test z krvi, či to náhodou nie je histamínová intolerancia.

Mala by som držať diétu?

Ďakujem

Dobrý deň,

histamínová intolerancia je dedičné ochorenie, ktoré sa prejavuje viacerými symptómami. Zo začiatku sa ochorenie prejavuje podobne ako alergia výhradne po jedle.

Výsledky z krvi pri tomto ochorení nie sú relevantné, pretože hodnota tohto enzýmu sa v krvi mení počas dňa a závisí od metabolických pochodov.

Relevantný výsledok vieme získať z fibroskopie, ale tiež z genetických testov a na základe klinických prejavov.

Výsledky z krvi sú v rámci normy.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/