Mám alergiu alebo intoleranciu?

Zodpovedané
2. feb 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom mojich výsledkov z testov.

Čo znamenajú moje výsledky?

Mám alergiu alebo intoleranciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

alergia sa meria z hodnôť špecifických protilátok IgE. Tie v testoch nemáte.

Jedná sa teda o intoleranciu na viacero zložiek mlieka, nie však len o laktózovú intoleranciu.

Diéta je teda bez mliečnych zložiek, okrem mliečnych výrobkov aj mliečnych zložiek v pečive a iných potravinách.

Ako som už veľakrát spomínala, takáto intolerancia je sekundárny prejav. Aby sa hodnoty znormalizovali, tak je dôležité zamerať sa na liečbu primárnej príčiny a na jej odhalenie.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/