Mám nárok na ZŤP preukaz, keď mám potravinové intolerancie?

Zodpovedané
25. okt 2023

Dobrý deň,

bola som na krvných testoch v Medirexe, lebo už som sa dlho trápila so všetkými možnými tráviacimi problémami (nafukovanie, vyrážky, teploty, kŕče v bruchu, bolesti hlavy) stále častejšie a stále po viac potravinách. Zistili mi histamínovú intoleranciu, intoleranciu na laktózu a na všetky druhy múky. Na lepok nie.

Chcem si vybaviť preukaz ZŤP, aby som mala aj príspevok na diétne stravovanie.

Čo je však k tomu potrebné?

Budú mi ako dodatok k žiadosti pre ÚPSVaR stačiť vytlačené výsledky krvných testov z Medirexu, alebo mám skočiť za obvodným, nech mi dá k tomu potvrdenie na základe testov?

Musím ísť aj na gastro?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa mojich informácií pacient ako vy nemá nárok na ZŤP, ale určite si to overte.
Nárok by ste mali práve v prípade pozitívnej celiakie alebo iného autoimunitného ochorenia.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/