Mám podľa mojich výsledkov histamínovú intoleranciu?

Zodpovedané
12. jún 2023

Dobrý deň,

bola som na vyšetrení ohľadom HIT.

Mám na základe uvedených výsledkov histamínovú intoleranciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

diaminooxidáza je jeden z mnohých enzýmov v našom tele. Tento má za úlohu štiepiť nadbytočný histamín v organizme.

Tento histamín sa najčastejšie hromadí v našom tele vtedy, keď sa imunitný systém snaží o
regeneráciu buniek. Teda pri zápalových ochoreniach odstránenie cudzieho antigénu - alergie/intolerancie.

Hodnoty DAO enzýmu sledujeme zo séra (krvný odber) alebo z histológie. Druhý spôsob je najrelevantnejší.

Základom je zistiť prečo hodnota DAO klesá. Preto je potrebné vylúčiť zápalové ochorenia, alergie alebo intolerancie.

Kým sa dozviete výsledky, tak dodržujte nízkohistamínovú stravu, domáce kvalitné potraviny, podľa sezóny, lokálne, jednoduché kombinácie.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/