Mám podľa týchto výsledkov citlivosť aj na lepok alebo na mliečnu bielkovinu?

Zodpovedané
13. sep 2023

Dobrý deň,

intoleranciu na laktózu mám pár rokov.

Mám podľa týchto výsledkov citlivosť aj na lepok alebo na mliečnu bielkovinu?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa výsledkov je možné, že mliečna bielkovina je pre Vás niečo ako alergén - tzv. antigén.

Imunitný systém môže reagovať prehnane na jej prítomnosť v organizme. Z toho dôvodu môže klesať aj hodnota diamaminoxidázy alebo jej funkcia.

Aj keď výsledky z krvi na určenie HIT už dávno lekári nepovažujú za relevantné, tak hodnota tohto enzýmu závisí od stavu Vášho metabolizmu. Jeho hodnota sa počas dňa mení.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/