Mám podľa výsledkov alergiu na mlieko?

Zodpovedané
6. jún 2022

Dobrý deň,

moje výsledky na mlieko:
IgM 14
IgA 32
IgG 95,6

Vedeli by ste mi vysvetliť tieto výsledky?

Myslím si, že reagujem dosť na mlieko a mliečne výrobky. Neviem sa ich však vzdať.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

vo výsledkoch sa nenachádza parameter na alergiu ale na intoleranciu. Máte vysokú intoleranciu na celú molekulu mlieka a je nutné dodrzoavat bezmliečnu diétu kým sa nepridružia ďalšie zápaly alebo syndrómy.

Tento stav je väčšinou spôsobený inou príčinou - iným funkčným ochorením alebo napr. enzymatickou nedostatočnosťou.

Hľadajte príčinu a tolerancia na mliečne výrobky by sa mohla časom upraviť. Je však potrebná dieťa a úprava stravy na mieru na váš zdravotný stav.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/