Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mohlo tehotenstvo znovu zhoršiť intoleranciu?

Zodpovedané
CeliakiaHistamínová intoleranciaIntolerancia laktózy
13. máj 2020

Dobrý deň,

pred pár rokmi som mala horšie výsledky testu na DAO. Pamätám si len hodnotu 6. Po ročnej diéte + Daosim sa to zlepšilo a hodnotu som mala v norme - 11 a viac som to neriešila.

Teraz už mám druhé dojčené dieťa a obe deti počas dojčenia mali problém s trávením počas dojčenia. Mali bolesti bruška, hlienovú stolicu a problém sa vykakať. A to aj napriek Coliprevu a probiotikam.

Mohlo tehotenstvo znovu zhoršiť intoleranciu?

Môže deťom teoreticky robiť problém histamín v mlieku?

Ako si mám nastaviť jedálniček, aby som mala dosť výživy aj na tvorbu mlieka a aby moje mlieko dieťaťu neškodilo?

Na testy sa objednám, len na výsledky sa dlhšie čaká.

Ďakujem

Dobrý deň,

znížené hodnoty diaminooxidázy sú v 99 % prípadov pridružené a získané. Primárna príčina zníženia tohto enzýmu je prevažne v zápale čreva, spôsobeným napr. gastrítidou a nedostatočným trávením, refluxom, celiakiou, intoleranciou lepku, mliečnej bielkoviny, laktózovou intoleranciou a pod.

Pokiaľ ste nehľadali príčinu syndrómu HIT, je možné, že ho spôsobil jeden z menovaných problémov.

Odporučila by som Vám zistiť, či nie je nejaká intolerancia a podľa nej vylúčiť zo stravy daný alergén. Najčastejšie to býva mliečna bielkovina, ktorá robí ťažkosti dojčeným deťom. Naznačuje to aj stav stolice.

Prekonzultujte svoj stav gastroenterológom a po výsledkoch ma môžete osloviť s online konzultáciou, kedy si môžeme prejsť výživu pri dojčení.

Tiež dojčím a mám vyradené aj mlieko aj lepok. V takomto prípade je dôležité dbať na dostatočné živiny a kombinácie, tak aby boli čo najlepšie vstrebateľné.


Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/