Mohlo tehotenstvo znovu zhoršiť intoleranciu?

Zodpovedané
13. máj 2020

Dobrý deň,

pred pár rokmi som mala horšie výsledky testu na DAO. Pamätám si len hodnotu 6. Po ročnej diéte + Daosim sa to zlepšilo a hodnotu som mala v norme - 11 a viac som to neriešila.

Teraz už mám druhé dojčené dieťa a obe deti počas dojčenia mali problém s trávením počas dojčenia. Mali bolesti bruška, hlienovú stolicu a problém sa vykakať. A to aj napriek Coliprevu a probiotikam.

Mohlo tehotenstvo znovu zhoršiť intoleranciu?

Môže deťom teoreticky robiť problém histamín v mlieku?

Ako si mám nastaviť jedálniček, aby som mala dosť výživy aj na tvorbu mlieka a aby moje mlieko dieťaťu neškodilo?

Na testy sa objednám, len na výsledky sa dlhšie čaká.

Ďakujem

Dobrý deň,

znížené hodnoty diaminooxidázy sú v 99 % prípadov pridružené a získané. Primárna príčina zníženia tohto enzýmu je prevažne v zápale čreva, spôsobeným napr. gastrítidou a nedostatočným trávením, refluxom, celiakiou, intoleranciou lepku, mliečnej bielkoviny, laktózovou intoleranciou a pod.

Pokiaľ ste nehľadali príčinu syndrómu HIT, je možné, že ho spôsobil jeden z menovaných problémov.

Odporučila by som Vám zistiť, či nie je nejaká intolerancia a podľa nej vylúčiť zo stravy daný alergén. Najčastejšie to býva mliečna bielkovina, ktorá robí ťažkosti dojčeným deťom. Naznačuje to aj stav stolice.

Prekonzultujte svoj stav gastroenterológom a po výsledkoch ma môžete osloviť s online konzultáciou, kedy si môžeme prejsť výživu pri dojčení.

Tiež dojčím a mám vyradené aj mlieko aj lepok. V takomto prípade je dôležité dbať na dostatočné živiny a kombinácie, tak aby boli čo najlepšie vstrebateľné.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/