Môže byť potravinová intolerancia dôvodom vzniku prasklín vo vchode do pošvy?

Zodpovedané
5. apr 2022

Dobrý deň,

trpím na prasklinky, ktoré sa robia vo vchode do pošvy. Absolvovala som rôzne vyšetrenia s negatívnym výsledkom.

Môže sa jednať o potravinové intolerancie alebo HIT?

To napadlo moju gynekologičku. Rôzne súkromné laboratória robia balíčky na zistenie potravinových intolerancií. Stojí to cca 500 eur.

Je možné tieto vyšetrenia absolvovať aj v štátnych zariadeniach cez poistenie?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

také komplexné vyšetrenie potravinovej intolerancie nie je úplne potrebné.

Stačí, ak Vás lekar odošle (možno aj gynekológ) na gastroeneterológiu a absolvujete krvné testy na intoleranciu laktózy, celiakie, intoleranciu lepku a mlieka. Alergie skôr u alergo-imunológa, ktorý urobí aj komplexné vyšetrenie imunity.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/