Môže ísť na základe týchto hodnôt o histamínovú intoleranciu?

Zodpovedané
18. aug 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom mojich výsledkov:

Anti Glia IgA - 9,12
Milk IgG - <5
DAO kvantita - 7,5
Anti Milk IgA -60,21
anti Glia IgG výsledok mi ešte nedodali.

Čo znamená IgA a čo z toho vyplýva ohľadom histamínu?

Môže ísť na základe týchto hodnôt o histamínovú intoleranciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

IgA sú protilátky typu A, ktoré sú v tomto prípade špecifické a súvisia s gliadínom (lepok) a mliekom.

Ich hodnoty sú nad normou, takže sa dá predpokladať určitá intolerancia na tieto potraviny. Dôležité je však vedieť aký funkčný alebo zápalový problém za tým je. Histamínová intolerancia súvisí s kvantitou enzýmu DAO, ktorý je pod normou.

Dôležité je však poznať klinický obraz a až potom robiť závery. Informujte sa u svojho ošetrujúceho lekára.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/