Môže môj syn piť iba rastlinné mlieko?

Zodpovedané
26. apr 2022

Dobrý deň,

23 mesačnému synovi vyšla pozitívna iga laktóza. Anti-milk igg tiež pozitívne.

Volala som na gastro a termín nám dali o 3 týždne.

Môžem malému dávať mlieko?

Alebo môže len mlieko rastlinného typu?

Cca 5 mesiacov má kožné problémy na tváričke rúčke a nôžkach. Nie je to hrozné. Iné príznaky nemá.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

podľa výsledkov odporúčam nasledovné - vyradiť laktózu do predškoslkého veku a celkovo mliečne výrobky do stabilizácie, teda kým sa stav neukľudni. Potom postupne a v malých množstvach skúšať bezhlaktózové kyslomliečne výrobky a syry. Minimálne však počkajte 3 mesiace.

Ak sa vyskytujú klinické prejavy, už to považujeme za problém. Nezáleží príliš na ich intenzite, tá sa môže časom zmeniť.

Odporúčam užívať probiotiká s obsahom bifidus a laktobacily.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/