Môže moje ťažkosti spôsobovať histamín?

Zodpovedané
12. mar 2024

Dobrý deň,

absolvoval som gastroskopiu kvôli nadúvaniu, točeniu hlavy po jedlách ako káva, glg alkoholu (aj červené fľaky na tvári), pizza, kyslá kapusta, kvasené uhorky, tuniak. Po niektorých potravinách sa objaví aj kýchanie a ako keby nádcha.

Výsledok biopsie:
Laktáza (L): 100%
Sacharáza (S): 90%
Trehaláza (T): 100%
GGT : 100%
DAO : 60%

Je hodnota DAO 60% dostačujúca na vyvolanie týchto príznakov?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri stanovení histamínovej intolerancie sa vždy berú do úvahy viaceré faktory. Jednou z nich je histologické vyšetrenie, klinické prejavy, genetika.

Ak sa zhodujú viaceré, môžeme tento stav zhodnotiť ako syndróm histamínovej intolerancie.
Určite by som však ešte dala prešetriť SIBO syndróm, ktorý mi viac sedí na takúto kliniku.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/