Môže sa histamínová intolerancia prejavovať vracaním a bolesťou hlavy?

Zodpovedané
22. feb 2024

Dobrý deň,

mám opakované zápaly žalúdka. Dvakrát som skončil na chirurgii na infúziách a trikrát na pohotovosti na infúziách. Všetky výsledky mám dobré - krv, moč, stolica (žiadna intolerancia na lepok, mám menej enzýmu čo štiepi laktózu, inak všetko v poriadku).

Dnes som zjedol lístkové cesto ráno a hneď vŕtanie, žalúdok, vracanie a bolesť hlavy. Gastrológ pretože sa nič nenašlo má podozrenie na histamínovú intoleranciu.

Má pravdu?

Ďakujem

Dobrý deň,

podozrenie je potrebné overiť histologickým odberom. Podľ reakcie na tieto potraviny sa môže jednať o problém aj s inými enzýmami ako len s laktázou. Zápal žalúdka je však diagnóza, ktorú máte a hlavne tú treba riešiť. Rada Vám pomôžem s diétou.

Pri lístkovom ceste je dôležité, že s čím bolo kombinové, či nebolo horúce. Je to veľmi nevhodná alternatíva na raňajky pri gastritíde.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/