Môžem byť alergická na chlad a chladný vzduch?

Zodpovedané
5. apr 2022

Dobrý deň,

v decembri som mala Covid-19 a odvtedy mám taký problém, že ma stále bolí hrdlo. A upcháva sa mi nos. Nádchu nemám. Ale všimla som si na sebe, že mi veľmi vadí chladný vzduch a vietor. Keď bolo také počasie, tak vôbec som preto nechodila von.

Posledný týždeň sa mi to konečne polepšilo. V sobotu som sa zdržala podvečer dlhšie vonku a na druhý deň hneď bolesť hrdla. Plus ešte viac upchatý nos. Obliekam sa teplo, šál mám zakaždým. Nosím výlučne hrubé šále až po uši, kapucňu na hlave.

Pijem len vlažné čaje, aj vodu len takú vlažnú. Minerálky vôbec, nič perlivé.

Môžem byť alergická na chlad?

Ďakujem

Dobrý deň,

je možné, že sa u vás jedná postocovidový syndróm, ktorý ale väčšinou odoznie do 6 týždňov.

Alergia na chlad sa prejavuje kožným výsypom a nie známkami prechladnutia.
Po Covide-19 sa odporúča užívať prírodné antihistaminikum kvercetín. Ak sa stav nebude zlepšovať, konzultujte so všeobecným lekárom.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/