Môžem jesť bezlaktózové potraviny, keď mi vyšli vysoké hodnoty na reaktivitu protilátok IgG kravského mlieka, kazeínu a slepačieho žĺtku?

Zodpovedané
11. apr 2024

Dobrý deň,

v testoch na potravinovú intoleraciu mi vyšli vysoké hodnoty na reaktivitu protilátok IgG kravského mlieka, kazeínu a slepačieho žĺtku.

Môžem konzumovať bezlaktózové potraviny?

Ďakujem

Dobrý deň,

protilátky IgG poukazujú na precitlivenosť na danú potravinu, môže to byť však dočasný stav.

Ak máte pozitívne IgG proti kravskému mlieku, kazeínu a slepačiemu žĺtku, tak musíte aj vedieť či máte po týchto potravinách aj subjektívne ťažkosti.

Bezlaktózové potraviny intoleranciu na kravské mlieko a kazeín neriešia.

Riešením je úplna eliminácia týchto potravín. Môže byť však dočasná, všetko závisí od individuálnej kliniky.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/