Môžem jesť bezlaktózové produkty, keď mám histamínovú intoleranciu?

Zodpovedané
5. mar 2024

Dobrý deň,

minulý týždeň mi bolo oznámené, že mám HIT. Bola som na gastro vyšetrení s tým, že mi odobral vzorku a krv kvôli HIT. Vzorku som mala ok a z krvi histamín.

Lekár mi povedal, že mám držať histamínovú a teda bezlaktózovú diétu, keďže mám aj intoleranciu na laktózu. K histamínovej nič viac. Čo som si odsledovala mi nerobí dobre - kapusta, fazuľa a banán.

Môžem bezlaktózové produkty popri HIT?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri HIT je strava individuálna.

Všeobecne sa dá povedať, že bezlaktózové výrobky sú vhodné, ale nie tie fermentované. Mám na mysli biele jogurty, kefír a podobne.

Výsledky histamínu z krvi nemusia byť relevantné, dôležité sú na uzavretie tejto diagnózy odbery z črevnej steny. Ak máte aj laktózovú intoleranciu, tak je možné, že HIT sa rozvinula práve preto.

Môžeme to prebrať aj osobne Budem rada, keď ma skontaktujete.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/