Môžem jesť výrobky z ovsa, keď mám histamínovú intoleranciu?

Zodpovedané
17. máj 2023

Dobrý deň,

mám niekoľko potravinových intolerancií - bielkovina kravského mlieka, sója, raž, HIT, pšenica.

Môžem jesť výrobky z ovsa?

Celiakiu nemám

Ďakujem

Dobrý deň,

rada by som Vás na úvod upozornila, že takýto profil intolerancií je zväčša sekundárnym prejavom v dôsledku priepustného čreva (teda dysbiózy). Bolo by dobré poznať prečo tieto intolerancie vznikli.

Ovos všeobecne považujeme za prirodzenie nízkohistamínovú potravinu.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/