Môžem mať histamínovú intoleranciu, keď mávam často kŕče?

Zodpovedané
8. apr 2020

Dobrý deň,

môj problém začal asi pred rokom, kedy som začala pravidelne kýchať a smrkať. Lekár má poslal na alergo testy ohľadom alergie na roztoče, ktoré sa nepotvrdili.

Pred 4 rokmi som bola na testoch na citrusy, lebo sa z nich po konzumácii vyhádžem, tie sa tiež nepotvrdili ako alergia.

Často som nafúknutá, mávam kŕče, ktoré trvajú niekedy aj dve hodiny. Mlieko nepijem, lebo by ma z neho preháňalo. Keď som sa lekára pýtala na testy HIT povedal mi, že to príznaky nie sú, ale že za 10 euro mi ich dá spraviť.

Myslíte, že by som mohla mať HIT?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

či sa jedná o histamínovú intoleranciu Vám neviem povedať, keďže Vás nemôžem otestovať.

Avšak problémy, ktoré opisujete súvisia s reakciami imunitného systému. Preto by ste mali absolvovať testy, na ktoré máte nárok - potravinové intolerancie vrátane histamínové intolerancie.

Za testy by ste u všeobecného lekára nemali platiť.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/