Môžem užívať čistý kolagén z rýb, keď mám histamínovú intoleranciu?

Zodpovedané
17. feb 2023

Dobrý deň,

mám HIT kvôli intolerancii kravskej bielkoviny, kazeín aj srvátku.

Môžem užívať čistý kolagén z rýb?

Mám problémy s kosťami a rada by som podporila aspoň kolagénom, nakoľko mliečne produkty nemôžem.

Ďakujem

Dobrý deň,

kolagén z rýb Vám môže pri HiT narobiť ťažkosti, najmä ak sa jedná o dlhodobé užívanie.
Ak máte pocit, že potrebujete doplniť výživu kostí, tak sa skúste zamerať na správny pomer horčíka, vápnika a vitamínu D3.

Taktiež by bolo dobré syndróm HIT stabilizovať, aby ste už tak nereagovali na dané potraviny. Na to je ptorebné vedieť z čoho syndróm vznikol a riešiť príčinu správnou diétou a liečbou.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/