Pozitívne Anti-Milk IgG a IgM. Musím vylúčiť mliečne produkty?

Zodpovedané
19. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Výsledky anti-milk IgG mám 116 a IgM 107. Výsledky na anti kazeín, anti laktózu, anti alfa-laktalbumíny mám úplne v poriadku.

Musím vylúčiť mliečne produkty?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, pri takomto výsledku hovoríme o intolerancii celej mliečnej molekuly, teda bielkovina aj laktóza sú tabu. Hodnoty sú dosť vysoké takže odporúčam začať diétovať čím skôr.

Stravu upravte tak aby ste konzumovali len čisté náhrady mliečnych výrobkov. Pozor na sušené sójové výrobky, často obsahujú mliečnu bielkovinu aj keď na to výrobok neupozorňuje.
Snažte sa intoleranciu vnímať ako problém trávenia, nie alergiu. Teda sústreďte sa na spestrenie stravy a správnu výživu. Problém s intoleranciou vzniká často ako dôsledok problému v tráviacej sústave /napr. gastritída/. Nie je teda vhodné siahať po nezdravých náhradách mliečnych výrobkov s obsahom cukrov a chemických aditív.

Vhodné náhrady sú napr. v Lidli - kokosové hogurt, smotana, mandľové mlieko. Podobné nájdete aj v Tescu alebo DM. Vhodné je maslo Alsan.

Do stravy zaraďte dostatok vlákniny vo forme varenej zeleniny, aby ste posilnili črevný bióm.
Semienka, orechy, maslá a oleje pomôžu zabojovať proti zápalu vďaka omega 3 a 6.

Viac Vám rada poradím prostredníctvom online konzultácie.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/