Praskajú mi nadmerne kĺby kvôli mojim intoleranciám?

Zodpovedané
26. apr 2022

Dobrý deň,

mám 1,5 ročné dieťa, ktoré stále dojčím. Mám diagnostikovanú histamínovú intoleranciu, intoleranciu na mlieko, vajíčka, kvasnice - silná pozitívna reakcia. Ďalej kukurica, pšenica - slabá pozitívna reakcia. Aj alergiu na trávy.

Prečo mi pri každom pohybe, alebo pri písaní na telefóne nadmerne praskajú kĺbiky na rukách a nohách?

Je to kvôli intoleranciám?

Vajce a mlieko už nejedávam, pšenicu jem.

Mám ju vyradiť?

Je nutné ísť na testy na celiakiu?

Mávam aj svrbenie tela a dlani, ale z krvi bolo všetko ok. Mávam aj stavy úzkosti - pravdepodobne z histamínu.

Aké stravovanie mi odporúčate?

Mám pocit, že už skoro nič netolerujem.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nedá sa mi takto v skratke odpovedať, problém sa javí dosť rozsiahly. Budem rada, keď to prekonzultujeme mailom.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/