Prečo má 4,5-ročný synček aj po dlhom čase stále vysoké hodnoty na mlieko?

Zodpovedané
12. okt 2022

Dobrý deň,

môjmu 1,5-ročnému synčekovi bola u gastroenterológa zistená IBKM + sója (prejavy - zápcha). Bol na úplnej diéte, všetko mlieko vyradené. Všetky potraviny som študovala. Všetko, kde sa nachádza mliečna zložka, srvátka, kazenín, cmar a veľa iných som vyradila.

V máji 2022 u alergológa mal robené testy, kde mu vyšiel histamín, celiakia nie. Teraz má 4,5 roka a v auguste 2022 mal opakované testy u gastroenterológa. Opäť mu vyšli vysoké hodnoty na IBKM + mu potvrdil sa histamín a pribudla intolerancia na lepok.

Neviem, či príznaky súvisia s niečím z toho: zápcha, častá tvrdá stolica, krv v stolici, suchá pokožka vo vlasovej časti + vypadávanie vlasov po trsoch na jednom mieste.

Ako je možné, že má po tak dlhom čase stále vysoké hodnoty na mlieko?

Môže lepok súvisieť s histamínom?

Mohla sa doktorka zmýliť a nemá HIT, ale má len intoleranciu na lepok?

Syn je od dvoch rokov liečený na leukémiu, momentálne už 6 mesiacov po chemoterapeutickej liečbe.

Môžu tie intolerancie súvisieť aj s tým?

Môže sa to časom upraviť?

Je nutné vyhýbať sa všetkým potravinám s vysokým HIT?

Lekár veľa/nič nevysvetlil.

Ďakujem

Dobrý deň,

niekedy sa to javí také začarované. Hlavným bodom pre mňa je diagnóza leukémie, ktorá do toho silno vstupuje.

Zamerajte sa na liečbu črevného biómu, informujte sa aj o transplantácii črevného biómu. Skúste prekonzultovať stav synčeka s klinikou ippm.sk. Môžete sa na mňa odvolať.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/