Prejavuje sa u mojej 8-mesačnej dcérky alergia?

Zodpovedané
22. máj 2024

Dobrý deň,

mám 8-mesačnú dcérku, ktorá pri zavedení príkrmov nemala žiadne reakcie. Všetko sme urobili ako má byť. Presne ako naša pediatrička odporučila. Keď jej dáme ovocie, tak má také fľaky okolo oka. Takto reaguje na všetky druhov ovocia a aj na biely jogurt. Fľaky sa objavia a do 5 minút sú preč. Keď ovocie miešam s ryžovou kašou alebo so zeleninami, tak nemá žiadny problém. Problém je vtedy, keď to dostane čisté. Skúsili sme domáce, kúpené, surové, uvarené a fľaškové (HIPP), vždy sa stane to isté.

Ide o prejav alergie?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak poznáte príčinu týchto prejavov, na určité obdobie vyraďte potraviny zo stravy.
Skúste opakovať aspoň po 3 mesiacoch. Potom už riešte problém s pediatrom, prípadne následne imuno-alergológom.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/