Pribúdajú potraviny, z ktorých mi je zle. Aké vyšetrenia by som mala absolvovať?

Zodpovedané
28. máj 2023

Dobrý deň,

za posledných asi 5 rokov pribúdajú potraviny, z ktorých mi je zle. Cca za 1/2 hodinu ma nafúkne, mám neskutočné kŕče. Keď zjem viac, je mi až na odpadnutie z kŕčov. Nemôžem si uľaviť ani odgrgnutím, ani vetrami. Po cca 3/4 hodine sa mi ale zrazu uľaví - väčšinou odgrgnutím.

Pred x-rokmi to začalo šampiónmi v akejkoľvek tepelnej úprave (iné huby mi nerobia ťažkosti). Pred 5 rokmi pribudlo avokádo a následne maliny, vajíčko (vo forme praženice, občas aj na tvrdo po 15 minutovom varení) a pod.

Predpokladám, že treba ísť k lekárovi. Nikdy som nemala žiadnu alergiu.

O čo môže ísť?

Aké vyšetrenia by som mala absolvovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

takéto prejavy nemusia byť o alergii. Môže sa jednať o zápal v čreve, disbiózu, nefunkčnosť enzýmov dvanástnika alebo pankreasu. Tiež žlčníka.

Odporúčam náštevu gastroenterológa.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/