Sú výsledky z testu na bielkovinu kravského mlieka pozitívne?

Zodpovedané
8. mar 2023

Dobrý deň,

dala som si urobiť test na bielkovinu kravského mlieka a vyšli mi takéto výsledky.

Mohli by ste mi ich objasniť?

Ďakujem

Dobrý deň,

v testoch máte sledované tri typy protilátok proti kravskému mlieku. Jedny z nich sú pozitívne. Poukazujú na to, že imunitný systém reaguje na príjem zložiek kravského mlieka tvorbou protilátok. Na základe toho vznikajú rôzne klinické prejavy.

Jedná sa o intoleranciu na celú molekulu kravského mlieka. Imunitný systém nerozlišuje na hĺbkovej úrovni, teda bude reagovať aj na iné zložky mliek - kozie, ovčie a podobne.

Pri takejto intolerancii je potrebné vyradiť všetko mliečne (nie len laktózu ale aj bielkoviny) a tiež myslieť na obsah mliečnych zložiek v spracovaných potravinách.

Je však dôležité vediť, že prečo tento problém vznikol. Najčastejšie je za tým iné ochorenie tráviaceho traktu - funkčné alebo aj zápalové.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/