Súvisia zvýšené hodnoty IgG s tým, že mám problémy s hrdlom?

Zodpovedané
8. mar 2023

Dobrý deň,

dlhodobo mám opakované problémy so škriabaním hrdla. Nepijem nič studené, ani bublinkové. Vadí mi klíma a suchý vzduch. Škriabanie sa objavuje stále - v noci i cez deň. Niekedy ho sprevádza dráždenie na kašeľ.

Opakované výtery z hrdla sú negatívne. Cca pred 6 rokmi som mala mierme zvýšené hodnoty DAO. Teraz mi boli realizované vyšetrenia, kde mi vyšli zvýšené hodnoty IgG.

Môže tento nález súvisieť s mojím problémom?

Musím vylúčiť mlieko a mliečne výrobky?

Na akého odborníka sa mám obrátiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam Vám náštevu imuno-alergológa kvôli vylúčeniu možných alergií (napr. roztoče a pod.) a tiež na hodnoty celkovej imunity.

Taktiež si môžete vypýtať testy na histamínovú intoleranciu a intolerancie potravín. Avšak výsledky na laktózovú intoleranciu zistíte len cez gastroeneterológa.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/