Znamená zvláštny tlak v žalúdku alergiu?

Zodpovedané
11. apr 2024

Dobrý deň,

mám čerstvých 35 rokov, 2 detičky.

Už dlhšie pociťujem také zvláštne tlaky ako keby v oblasti žalúdka a vystreľuje mi to do časti na krku, kde je štítna žľaza. Hypotyreózu si liečim už 10 rokov, ale toto sa mi ešte nedialo. Nie je to bolesť, ide to ako keby od žalúdka taký podtlak a skončí to v tejto časti krku. Keď som hladná a mám stiahnutý žalúdok, tak to cítim viac.

V januári som bola na krvi kvôli preháňaniu a zlému tráveniu. Všetko som mala v poriadku, alergie negatívne, helicobakter tiež negatívny.

Už si naozaj začínam pripadať ako nejaký simulant a aj sa hanbím ísť znova k doktorke.

Môže ísť o alergiu alebo intoleranciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak si to zhrnieme, tak Vaše prejavy sú najmä diskomfort v oblasti žalúdka, tlak, hnačka, zlé trávenie.

Určite sa nie je za čo hanbiť, je to celkom indikácia na gastroenterologické vyšetrenie.
To čo sa Vám deje v hornej časti tráviacej sústavy pripomína reflux.

Ak ste boli všeobecného lekára, ten má určité limity vo vyšetrení a treba to posunúť špecialistovi.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/