Znamenajú fľaky na jazyku intoleranciu?

Zodpovedané
10. aug 2022

Dobrý deň,

tri roky mám problém s jazykom. ORL, zubár, gastro - hadička, štítna žľaza a imunológia sú ok.

Je takýto jazyk následkom nejakej intolerancie?

Ďakujem

Dobrý deň,

mapy alebo fľaky na jazyku môžu byť spôsobené candidou albicans. Kvasinková infekcia je bežná slizniciach hladkého svalstva. Je potrebné urobiť diétne opatrenia spolu so symptomatickou liečbou - napr. kvapkami Benedictus - plesne.

Rada by som to s vami prekonzultovala. Ostatné zmeny na jazyku ako je vlnkový lem, prekrvená sliznica veľmi dobre rieší čínska medicina pomocou určitych potravín.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/