Znížená schopnosť séra degradovať histamín. Čo to znamená a je to v poriadku?

Zodpovedané
25. mar 2024

Dobrý deň,

mala som takéto výsledky z krvi:
Degradácia histamínu celková 12,7.
Diaminooxidáza 19,121.

Lekár mi napísal, že je znížená schopnosť séra degradovať histamín.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

ako som už viackrát spomínala, tak krvné výsledky nie sú dostatočné na určenie diagnózy histamínovej intolerancie.

Dôležité sú klinické prejavy, symptómy, anamnéza.

Vo väčšine prejavov sa histamín hromadí v organizme z nejakej druhotnej príčiny. Hromadiť sa môže nielen cez stravu, ale vnútorne prostredníctvom patogénov v črevnom bióme, alebo aktivitou imunitného systému.

Ak máte ťažkosti, skúste sa mi ozvať a skúsim Vás nasmerovať kam na diganostiku. Stravu pri HIT môžeme určite tiež prekonzultovať.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/