Ako dlho sa bude 6 ročný chlapec liečiť po operácii srdca?

Zodpovedané
15. apr 2021

Dobrý deň,

6 ročnému synovcovi diagnostikovali aortálnu insuficienciu tretí stupeň, aortálnu stenózu, dilatáciu ľavej komory, dilatáciu anulu AoV aj Ao ascendes.

Tento týždeň ide na ďalšie vyšetrenia a rozhodne sa o operácii.

Ako dlho sa bude po operácii liečiť?

Je možný prevoz z Bratislavy do Košíc?

Ďakujem

Dobrý deň,

závisí od základnej anatómie, ktorá chybu spôsobuje, od veľkosti aortálneho prstenca a ďalších faktorov o aký výkon sa bude jednať.

Podľa toho sa dá potom hovoriť o čase zotavenia po operácii. V nekomplikovaných prípadoch je to 7 - 10 dní, v komplikovanejších aj niekoľko týždňov.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/