Ako pomôcť trojročnej dcérke, ktorá má arytmiu srdca a rôzny počet extrasystol?

Zodpovedané
24. jan 2022

Dobrý deň,

moja skoro trojročná dcérka trpí od júna 2021 arytmiou srdca. Chodíme na kardiológiu. Dali jej aj Holter. Raz mala 15 000x extrasystolov za deň a raz mala 6 000x za deň. Neužíva nič na to, ale ja kvôli tomu už pol roka nespím.

Kardiológ to zatiaľ nechal tak, vraj uvidíme o 3 mesiace.

Ako jej mám pomôcť?

Čo jej mám dávať?

Dávam jej vitamín C, D, probiotiká, železo. Má slabé červené krvinky. Kontrolujem si ju aj oximetrom a fonendoskopom. Jeden deň má menej a na druhý veľa.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa arytmie opakujú, resp. zhoršujú, tak je nutné vykonať ďalšie Holter vyšetrenie. A na základe toho zvážiť, či nie je nutná liečba porúch rytmu srdca.

Skúste ísť na kontrolu k Vášmu detskému kardiológovi.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/