Aký dopad môže mať Covid-19 po zoperovanej falótovej tetralógii?

Zodpovedané
24. jan 2022

Dobrý deň,

syn má pozitívny PCR test. Zatiaľ nemá žiadne príznaky a dýcha sa mu dobre. V júni 2020 ste mu zoperovali falótovú tetralógiu vo veku 5 mesiacov. Operácia dopadla výborne a syn sa má super. Stále užíva Digoxin 0.03 mg 2x denne. Víkendy nie.

Aký dopad môže mať na neho Covid-19?

Ďakujem

Dobrý deň,

u detí Covid-19 zväčša prebieha ľahko. V prípade, že by mal prídavné ochorenia, zníženú imunitu, tak môže mať Covid aj vážnejší priebeh.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/