Čo hrozí mojim deťom so zhrubnutou prepážkou srdca?

Zodpovedané
10. jún 2021

Dobrý deň,

môjmu 7 ročnému synovi ešte v brušku zistili vadu srdiečka, s ktorou sa nikde ešte nestretli. Chodievala som do Bratislavy na pravidelnú kontrolu, dokonca som tam aj rodila. Nikto nevedel ako sa srdce bude správať po narodení.

Syn je v poriadku, nemá žiadnu liečbu, operáciu, obmedzenia. Chodíme raz ročne na kontrolu do TN (MUDr. Šimurka).

Po dlhom strachu sme sa rozhodli pre súrodenca a čakáme dievčatko. Pravdepodobne má to isté čo syn. Tentokrát mi to gynekologička nenašla, ale poslala nás do BA. Bolo to zlé vidieť, lebo bábo bolo zle natočené.

Prikladám synovu správu a druhú správu ešte nenarodeného dieťaťa.

Čo hrozí mojím deťom podľa správ?

Ďakujem

Dobrý deň,

nález, ktorý majú Vaše deti je pomerne neobvyklý. Keďže ale nespôsobuje žiadne príznaky zo strany srdca, tak stačí zatiaľ pravidelne chodiť na kontrolné vyšetrenia.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/