Čo mi odporúčate, keď mám defekt predsieňovej priehradky?

Zodpovedané
15. apr 2021

Dobrý deň,

narodila som sa so šelestom na srdci a do svojich 16 rokov som chodila na pravidelné prehliadky. Potom vraj nebolo treba, že sa to napravilo. Posledné dni sa mi točila hlava, mávam pocit nedostatku vzduchu, búšenie srdca.

Doktorka mi brala krv aj na štítnu žľazu, tá je ok. Poslala ma na kardiologické vyšetrenie. Vraj je to nezávažné a kontrola až o rok. Znepokojuje ma ako mi búši srdce a hlavne ten pocit nedostatku vzduchu.

Čo mi odporúčate?

Pomôžu mi nejaké vitamíny?

Ďakujem

Dobrý deň,

či sa jedná naozaj o malý defekt sa dá dokázať echokardiograficky s použitím manévrov a prípadne aj bublinkovým testom.

Defekt Vám určite ale nespôsobuje uvedené problémy. Doporučujem Vám arytmologické vyšetrenie, Holterov monitoring, prípadne domáci Event-monitor.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/