Čo pre syna znamenajú zistené hodnoty na srdiečku?

Zodpovedané
24. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom výsledkov vyšetrenia.

Čo znamená pri EKG nízke ĽK potenciály?

Môžem nechať syna športovať bez obmedzení?

Môže nočné potenie hlavičky súvisieť so stavom srdiečka?

Čo znamená APV s výraznou turbulenciou?

Čo znamená ASDII s výdatným LP skratom?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

u Vášho syna došlo k opätovnému nárastu zúženia na pľúcnej chlopni. Bude pravdepodobne vyžadovať ďalšiu intervenciu (katetrizáciu , alebo operáciu).

ASD II znamená defekt medzipredsieňovej priehradky. Môže tiež vyžadovať časom intervenciu (uzáver), v súčasnosti výrazne nezhoršuje fungovanie srdca.

K športovaniu/námahe dieťaťa určite treba pristupovať opatrne a sledovať či neomodráva, alebo sa výraznejšie nezadýchava.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/