Čo znamenajú rôzne veľkosti komôr srdiečka?

Zodpovedané
13. nov 2020

Dobrý deň,

som v 26. týždni tehotenstva a na morfologickom sone pred mesiacom bolo všetko v poriadku. Dnes mi doktor spravil len také rýchle sono a povedal, že na chvíľu sa mu zazdalo ako keby komory srdiečka mali rôznu veľkosť.

Že o mesiac na veľkom sone to ešte raz pozrie. Inak vraj pľúcnica a aj cievy sú v poriadku, aj rozostupy medzi cievami.

Čo by mohli znamenať rôzne veľkosti komôr?

Ďakujem

Dobrý deň,

je možné, že sa niektorá z komôr srdca nevyvíja dostatočne. Definitívne sa ukáže, či to má nejaký klinický význam až po narodení.

Srdce môže po narodení fungovať normálne, prípadne pri väčšej diskrepancii veľkostí môže mať problém.

Doporučujem Vám po narodení vyšetrenie detským kardiológom.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/