Je šanca, že sa dcéra vylieči z hypertrofickej kardiomyopatie?

Zodpovedané
24. jan 2022

Dobrý deň,

dcérka sa narodila s chorobou hypertrofická kardiomyopatia.

Je šanca, že sa to raz upraví?

Ďakujem

Dobrý deň,

hypertrofická kardiomyopatia sa vyskytuje v spektre od asymptomatického priebehu, cez potrebu konzeravtívnej liečby, chirurgickej liečby až po nutnosť transplantácie srdca v niektorých prípadoch.

Doporučujem Vám pravidelné kontroly u Vášho kardiológa s podrobnou analýzou dcérinej výkonnosti, echokardiografickými vyšetreniami a analýzou ekg.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/