Má navretá žila na pravej strane krku spojitosť s problémom so srdcom?

Zodpovedané
14. feb 2024

Dobrý deň,

syn je 7 mesiacov po operácií komorového septa, operácia a aj stav po operácií boli v poriadku. V januári sme mali aj kontrolu u rajónneho kardiológa a tiež všetko v poriadku.

Posledné 3 dni však badám na synovi, že keď kričí alebo plače, tak mu navrie žila na pravej strane krku. Pokiaľ je v kľude, žilu ani nevidno. Vždy po ukľudnení žila zmizne.

O čo môže ísť?

Má to spojitosť s operáciou?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak má syn kontrolné vyšetrenia v poriadku, nemal by tam byť súvis s operáciou. Navretie žily pri plači je s veľkou pradvdepodobnosťou normálna reakcia na zvýšenie vnútrohrudného tlaku pri plači.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/