Odporúčate očkovanie proti ovčím kiahňam dieťaťu, ktoré má aortálnu stenózu?

Zodpovedané
9. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som počuť Váš názor na očkovanie ovčích kiahni u srdiečkových deti.

Syn má 15 mesiacov a v šiestom.dni bol operovaný. Má aortálnu stenózu dvojcípej chlopne. Bude potrebná výmena chlopne v budúcnosti.

Sú pre neho ovčie kiahne veľmi nebezpečné?

Odporúčate očkovanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

očkovanie podľa očkovacieho kalendára doporučujeme u detí s vrodenou chybou srdca v odstupe 8 týždňov od operácie.

V prípade plánovanej ďalšej operácie v niektorých prípadoch termín očkovania posúvame.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/