Sú výsledky 8-ročného syna z kardia v norme?

Zodpovedané
17. júl 2023

Dobrý deň,

dnes sme si boli pre výsledky z kardia (Holter) s týmto záverom. Lekárka sa vyjadrila, že zatiaľ to pre nás nič neznamená. Vraj uvidíme ako bude 8-ročný syn rásť a vyvíjať sa. Synček má mať normálnu záťaž.

Mohli by ste nám to lepšie vysvetliť?

Ďakujem

Dobý deň,

podľa záveru sa jedná s o kompletnú AV blokádu, čiže poruchu prevodu vzruchov z predsiení na komory srdca, pričom predsiene a komory srdca nepracujú synchrónne.

Stav bude vyžadovať pravidelné sledovanie a pri ďalšom spomaľovaní frekvencie môže vyžadovať implantáciu trvalého kardiostimulátora.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/