Syn bol už vyradený z kardiocentra a znovu má problémy. Je možné objednať sa k vám na vyšetrenie?

Zodpovedané
8. júl 2022

Dobrý deň,

môj 13 - ročný syn bol v kardiocentre operovaný v roku 2010 ako 14 - mesačný pre diagnózu ASD sinus venosus a PAPVD.
Minulý rok (2021) bol vyradený z kardiocentra.

Tento rok vo februári prekonal Covid-19 s ľahkým priebehom a od mája 2021 má diagnostikovanú boreliózu.

Od 15. apríla 2022 začal mať problémy s nádychom - ako keby sa mu nedalo nadýchnuť, musel sa zhlboka nadychovať. Bol na vyšetrení u rajónnej kardiologičky, zakázala mu cvičiť a trénovať futbal. Hrával futbal, trikrát do týždňa trénoval za dedinský klub.

Dňa 25.4.2022 absolvoval záťažové vyšetrenie v ambulancii telovýchovného lekárstva a športu u pána doktora Maloviča. Výsledok vyšetrenia bol, že môže športovať.

Syn má 13 rokov, včera (6.5.2022) mu volali do školy RZP. Sťažoval sa na pichanie pri srdci, bol prijatý na detské oddelenie v Trnave na sledovanie. Momentálne je tam sám hospitalizovaný. K prístupu na oddelení sa nechcem vyjadrovať.

Dalo by sa prísť priamo k vám na vyšetrenie?

Už som zúfalá, som matka samoživiteľka, stále musím odchádzať z práce, hrozí mi, že o ňu prídem. Syn stále chýba v škole.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak má váš syn pocit pichania alebo problémy so srdcom, môžete prísť na kardiologickú ambulanciu Detského kardiocentra kedykoľvek, aj bez ohlásenia.

Ak je ale výsledok záťažového vyšetrenia negatívny, nie je predpoklad, že by sa jednalo o niečo závažné.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/