Čo znamená, keď je na stránke realitnej kancelárie stanovená okrem celkovej sumy za byt aj suma mesačne?

Zodpovedané
16. okt 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať prečo a ako to vlastne funguje, keď je na stránke realitnej kancelárie stanovená okrem celkovej sumy za byt aj suma mesačne.

Príklad: Ak byt stojí 215 000 EUR - celková suma. A nadtým je napísaná aj cena mesačne napríklad: od 677 EUR.

Znamená to, že realitná kancelária ponúka aj takzvaný prenájom nehnuteľnosti s tým, že byt by bol v mojom vlastníctve?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

v prvom rade sa ospravedlňujem za neskoršiu odpoveď.

To skôr nie, na to sa orientujú špeciálizované firmy. Skôr sa stretávam s tým, že je to ako príklad mesačnej splátky hypotéky. To je samozrejme len orientačné a nie záväzné.

V našej realitnej kancelárii to nepoužívame a neuvádzame. Je to mylné a podľa môjho názoru zbytočné uvádzať, nakoľko záujemcovia vyplácajú kúpnu cenu prostredníctvom banky - hypotéka či prostredníctvom vlastných finančných zdrojov.

Mgr. Lucia Boledovičová, Rsc.
mail: boledovicova.lucia@gmail.com